AKTUÁLNĚ / Zdravotnictví

Popis: Ilustrační foto.
Ilustrační foto.
Autor / zdroj: isifa/thinkstock.com
31.1.2020

Fakultní nemocnice Hradec Králové omezila návštěvy na některých pracovištích

HRADEC KRÁLOVÉ

Fakultní nemocnice Hradec Králové kvůli vzrůstajícímu počtu případů akutních respiračních onemocnění od 31. ledna 2020 omezila návštěvy pacientů na vybraných klinikách a odděleních.

Důvodem částečného zákazu návštěv je ochrana hospitalizovaných pacientů před možnou nákazou akutními respiračními onemocněními a chřipkou. Ta by mohla výrazně zhoršit zdravotní stav pacientů. Opatření bude platné do odvolání.

Úplný zákaz návštěv bude na celé 4. interní klinice, Plicní klinice a Klinice infekčních nemocí FN HK a také na 3. interní klinice – odděleních A, JIP A + B a na odděleních s hospitalizovanými novorozenci Porodnicko gynekologické kliniky FN HK.

Na odděleních, kde neplatí tento zákaz, musejí návštěvy k pacientům přistupovat pouze v ústence, kterou si ponechají po celou dobu své návštěvy. Ošetřující lékař může také s ohledem na zdravotní stav pacienta dobu návštěvy individuálně zkrátit či nepovolit.

Autor / zdroj: Jakub Sochor

DALŠÍ ČLÁNKY

Hradec je stříbrný! Po bojovném výkonu s Frölundou padl 1:3

První finále Ligy mistrů hrané na českém ledě bohužel nemá českého vítěze. Hradec s Frölundou srdnatě bojoval a ačkoliv šel jako první do vedení, po k

Fakultní nemocnice Hradec Králové omezila návštěvy na některých pracovištích

Fakultní nemocnice Hradec Králové kvůli vzrůstajícímu počtu případů akutních respiračních onemocnění od 31. ledna 2020 omezila návštěvy pacientů na vy

Film Bolest a sláva posbíral sedm cen Goya, v únoru jej uvede festival La Película

V sobotu byly ve španělské Málaze vyhlášeny po čtyřiatřicáté výroční filmové ceny Goya. Jednoznačného vítěze ověnčeného těmito prestižními cenami nabí

DNES SE STALO

HISTORIE17. února 1754

Marie Terezie nařizuje sčítání lidu. Jedná se o první sčítání lidu na našem území.

POČASÍ17. února 1959

byla vypuštěna první meteorologická družice - Vanguard 2. Byla to hliníková koule o hmotnosti 10 kg o průměru 508 mm. Na povrchu družice se nacházely 4 antény, uvnitř byly umístěny dva teleskopy s fotobuňkami pro měření osvětlení zemského povrchu, magnetopáskových datový záznamník, chemické baterie, rádio vysílače a potřebná elektronika.

VESMÍR17. února 2004

došlo k objevu planetky Orcus, která byla pojmenována po postavě z římské mytologie, bohu a vládci podsvětí Orcovi.

POZVÁNKA OBRAZEM