SPORT / Fotbal

Popis:
19.8.2018

Hradec si veze z Prostějova bod za bezbrankovou remízu

PROSTĚJOV / HRADEC KRÁLOVÉ

Duel nabídl hodně tvrdých soubojů, bojovnosti a také několik zajímavých šancí. Ale když se na jedné straně neuchytily možnosti Kropáčka či Ďurděviče, na straně druhé pak především střely Hapala a Píchala, tak se oba týmy rozešly smírně s výsledkem 0:0.

Úvod utkání byl za slunečného počasí z obou stran velmi opatrný. Domácí pozorně a úspěšně bránili své území, centrům Votroků chyběla větší přesnost. První větší šance utkání přišla ve 24. minutě. Ďurděvič zabojoval u rohového praporku a odcentroval na přední tyč, tam si naběhl Kropáček a tváří v tvář ho vychytal skvělým zákrokem prostějovský Bréda. I u další zajímavé příležitosti byl René Kropáček, po rohovém kopu hlavičkoval těsně mimo.

Prostějov dal o sobě vědět až v závěru prvního poločasu. Nejprve vypadal nadějně centr Hapala z vápna, ale Honza Kvída byl pozorný a nebezpečí zažehnal. V nastaveném čase pak utekl do samostatného úniku Píchal, kde ho nedovoleně zastavil Otto Urma. Následně slibně vypadající standardní situace se ale domácím vůbec nepovedla, i proto se šlo do kabin za bezbrankového stavu.

V 54. minutě pálil z voleje Urma, kulatý nesmysl však zamířil vysoko nad. Prostějov zahrozil po akci Davida Píchala, který vyslal krásnou ránu z dvaceti metrů, míč jen těsně minul levou tyč branky Radima Ottmara. Ten byl v plné permanenci i o chvíli později, když se mu nepodařilo zachytit letící balon, nicméně dobíhající Žikol již nestačil uklidit do brány a vyslal pouze centr přímo do rukou Radima Ottmara.

Votroci si vytvořili sérii rohových kopů, po kterých se většinou dostali k zakončení. Ocelová hradba Prostějova však nedovolila přímé ohrožení branky. V 83. minutě byl blízko úvodní brance Fahrudin Ďurděvič. Z deseti metrů pálil z voleje nad svatyni brankáře Miloslava Brédy. Prostějovští fotbalisté si také vypracovali v závěru slibnou možnost, byl u toho opět aktivní Lukáš Hapal. Jeho střela měla dobré parametry a chybělo několik centimetrů.

V 90. minutě musel vytasit pohotový zákrok Radim Ottmar, když Píchal napálil odražený balon. Hradecký brankář Votroky podržel. V závěru se obě mužstva ještě snažila strhnout stav na svou stranu, ale obrany obou mužstev dominovaly nad ofenzivou.

1. SK Prostějov - FC Hradec Králové 0:0 (0:0)

Rozhodčí: Dubravský - Pochylý, Batík
ŽK: 45.+5 Biolek, 64. Schuster, 90.+2 Píchal - 45.+5 Urma, 56. Kropáček, 67. Durdevič, 90.+1 Kvída
Diváci: 735

1.SK Prostějov: Bréda - Slaninka, Schuster, Janíček (43. Pernackij), Biolek (54. Machynek) - Šteigl (81. Kovařík), Sus, Pančochář, Píchal - Žykol - Hapal. Trenér: Oldřich Machala

FC Hradec Králové: Ottmar - Urma, Martinec, Kvída, Plašil - Janoušek (71. Jukl) - Durdević, Vlkanova, Zorvan, Martan (46. Trávníček) - Kropáček (58. Miker). Trenér: Zdenko Frťala

Autor / zdroj: fchk.cz

DALŠÍ ČLÁNKY

Post

Topíte, topíte a pořád hodně platíte? Už nemusíte!

Zimní počasí se blíží stále rychleji. Díky sychravému počasí jsme již zahájili topnou sezónu. To má za následek samozřejmě větší odběr, elektřiny, ply

Post

Vítězi krajského kola Logické olympiády v Královéhradeckém kraji se stali Nicolo, Matouš a Štěpán

V pátek  se v Objektu společné výuky Univerzity Hradec Králové, na fakultě informatiky a managementu v Hradci Králové uskutečnilo krajské kolo již 11.

Post

Nůžky Jirky Mikera z devadesáté minuty rozhodly zápas Hradce proti Ústí

Po celý průběh byli Votroci lepším týmem. Drželi míč častěji na svých kopačkách a vytvářeli si i slibné příležitosti. V brance ústecké Army však čarov

PARTNEŘI

www.beautyexpo.cz www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA

Aktivní Dítě