Ilustrační foto.
31.7.2017

Mountfield Cup 2017 se blíží

HRADEC KRÁLOVÉ

Mountfield HK zahájí tento týden zápasovou přípravu na novou extraligovou sezónu, a to nejprve duely v rámci Mountfield Cupu 2017. Toho se zúčastní kromě domácího celku také HC Sparta Praha, HC Dynamo Pardubice a reprezentace Jižní Koreje.

Asi všichni příznivci upínají své zraky ke čtvrtku 3. srpna, kdy hokejisté Mountfieldu v 18 hodin otevřou zápasovou přípravu bitvou proti pražské Spartě, loňskému finalistovi Ligy mistrů. O den později ve stejný čas změří síly s reprezentací Jižní Koreje – černý kůň turnaje míří do Česka s vizitkou premiérového účastníka elitní divize mistrovství světa.

Právě oba jmenovaní soupeři celý Mountfield Cup zahájí vzájemným utkáním, které se jako jediné odehraje mimo hradecký zimní stadion. Zápas Sparty s Jižní Koreou uvidí pražská Tipsport arena už ve středu. Naopak závěr turnaje se ponese ryze v gesci východních Čech. Po roce znovu vše zakončí nedělní derby Hradec Králové – Pardubice!Bilance z loňské sezóny mluví jasným poměrem 5:0 pro Mountfield, ale tím spíš nebude rivalovi chybět motivace.

Autor / zdroj: mountfieldhk.cz