SPORT / Hokej

Popis: Generální manažer MOUNTFIELD HK, a.s. Aleš Kmoníček.
Generální manažer MOUNTFIELD HK, a.s. Aleš Kmoníček.
23.7.2018

Generální manažer Mountfieldu HK Aleš Kmoníček o změnách v týmu. Kdo přijde na try-out?

HRADEC KRÁLOVÉ

Již v pondělí naskočí Východočeši poprvé společně na led! Spolu s loňskými Lvy, které povede z pozice hlavního trenéra Tomáš Martinec, vyjedou na plochu ČPP Arény rovněž nové tváře. Tréninkové dávky tak budou polykat i hráči, kteří jsou v Mountfieldu HK prozatím pouze na zkoušce. „V Hradci se pár hráčů, kteří budou o smlouvu bojovat, představí,“ potvrzuje generální manažer klubu Aleš Kmoníček.

V květnu byl jako jedna z posil představen Michal Hlinka, který se v Hradci ještě neukázal. Jaký je jeho momentální stav?
Pečlivě se sportovním manažerem Jardou Bednářem jeho zdravotní vývoj sledujeme. Ve čtvrtek jsme si volali jak s ním, tak i s jeho slovenským kondičním trenérem, se kterým se připravuje. Je příznivé, že Michalův stav se zlepšuje, věříme, že v průběhu přípravy by se k nám mohl připojit a ukázat, že smlouvu dostal právem. Myslíme si, že to dopadne, a hlavně si to přejeme.

A co situace okolo nedávno draftovaného Radima Šaldy? Zůstane, nebo odejde do zámoří?
Po draftu dostal nabídku z Rimouski, což je klub v juniorské soutěži. Zvažujeme, zdali ho pustíme, nebo ne, protože je to samozřejmě především na nás. Zjišťujeme, jak by pak celá situace vypadala, probíráme ji s trenéry… Jde totiž hlavně o to, abychom měli kádr takový, jaký si představujeme. Pro případ, že by odešel, zvažujeme nějakou náhradu, beka, jenž by mohl startovat na stejné pozici. Musíme také brát v potaz pravidla pro stanovení výše odstupného za hráče, který podepíše smlouvu s týmem NHL.

Dalším často skloňovaným jménem byla i jedna z loňských opor, tedy Radek Smoleňák.
S Radkem jsme dlouho jednali, a i když obě strany měly – a možná ještě mají – zájem spolupracovat, tak jsme zkrátka nedokázali najít společnou cestu v oblasti financí. Pro nás je letošní sezóna trošku jiná, a to i finančně. Radkovi jsme dali maximální nabídku, jakou jsme byli schopni, a on ji neakceptoval, tudíž v tuto chvíli již dále nejednáme. Kdyby si to v dohledné době, než třeba někoho podepíšeme, rozmyslel, budeme velmi rádi, protože všichni včetně prezidenta klubu, mě, sportovního manažera i trenérů bychom tady Radka rádi viděli. Ale někdy se tohle prostě stane.

Počítáte v týmu s nějakou, řekněme, náhradou za něj?
Původně jsme mysleli, že tento týden po příchodu Tomáše Vincoura oznámíme ještě jednu další posilu, nicméně po pohovorech s trenéry a Jardou Bednářem jsme si řekli, že počkáme a nebudeme nikam spěchat. Naskytly se nám příležitosti zkusit hráče na try-out, takže si počkáme, jestli nás zaujmou natolik, že bychom posléze uvažovali o podpisu smlouvy. Máme rozjednané některé zahraniční hráče, ale momentálně chceme počkat, jak dopadnou hráči na try-out.

Kdo přesně by měl na zkoušku dorazit?
Prvním hráčem by měl být Petr Straka, kmenový hráč Plzně, jenž vloni hrál právě za Indiány a poté v Jihlavě. Máme na něj dobré reference a jsme domluveni na několikatýdenní try-out. Chce dokázat, že jeho loňská sezóna nebyla úplně povedená. Dále máme dohodu s lotyšským reprezentantem Marisem Bičevskisem, jenž má také zájem zabojovat o smlouvu. Přijel by na konci července a absolvoval i první zápasy, přičemž bychom se po nich rozhodli, co a jak dál. Kdyby dostal do té doby nějakou lukrativní nabídku, asi by ji podepsal, ale předběžně jsme na zkoušce u nás domluveni.

Na pondělním tréninku by se měl hlásit i Richard Nedomlel, je to tak?
Ano, chceme totiž zkusit hráče, který má zajímavé parametry, je velký, silný a důrazný. Sháněli jsme obránce podobného typu a právě Richard toto splňuje. Domluvili jsme se tedy se Spartou a hráčem na try-outu, který bude trvat zhruba do posledního zápasu Mountfield Cupu, a potom se rozhodneme. V tuto chvíli není složení obrany definitivní, uvidíme, jak se to celé vyvine, v potaz musíme brát i situaci okolo Radima Šaldy.

V neposlední řadě se pod Bílou věží připravuje Matěj Chalupa, jak je to s ním?
Matěj, kterého si vytipoval Jarda Bednář, je s námi vlastně už od začátku přípravy, rozhodovat se budeme někdy v průběhu srpna. Chceme mu nechat velký prostor, aby ukázal, že na to má. Pak si myslím, že by se k týmu mohl připojit zmíněný Michal Hlinka. Ve výsledku se v Hradci představí pár hráčů, kteří o smlouvu budou muset bojovat.

Takže se tým bude dotvářet v průběhu srpna?
Přesně tak. Pokud by se stalo, že by nás situace neuspokojila, vždycky můžeme sáhnout po hráči ze zahraničí, jenž kvalitami, které požadujeme, disponuje. Uvidíme...

Autor / zdroj: Mgr. Jan Vavřina

DALŠÍ ČLÁNKY

Post

Nový parkovací dům v centru Hradce Králové se otevře na začátku června

Od června budou moci motoristé v centru Hradce Králové využívat nový parkovací dům Jana Gayera s kapacitou 284 parkovacích míst. Během těchto dnů stav

Post

Souboj s Třince s Hradcem skončil smírně

Třinečtí remizovali ve vyrovnaném utkání s Hradcem Králové 2:2. Hradec si tak komplikuje boj o postup do ligy.

Post

Duel Hradce s Jihlavou rozhodla jediná branka

Fotbalisté Hradce Králové potvrdili střelecké trápení, když se ve třetím zápase v řadě neradovali ze vstřelené branky. Jihlavě stačila jedna branka k

PARTNEŘI

www.ippolna.cz www.casopis-dracek.cz energy.akcenta.eu

REKLAMA