AKTUÁLNĚ / Aktuálně

Popis:
Autor / zdroj: Michaela Dědková
17.3.2020

Trutnov zajistil 5.000 roušek

TRUTNOV

Do Trutnova dnes dorazila velmi potřebná zásilka. Obsahovala 5.000 roušek. Radnice je rozdělí mezi zaměstnance městských organizací, lékaře i pracovníky komerčních obchodů, které jsou otevřeny.

V úterý 17. března odpoledne dorazila do Trutnova na městský úřad zásilka, která obsahovala 5.000 chirurgických roušek. Získat se je povedlo trutnovskému vedení města. „Bohužel vláda v tomto ohledu selhala a já jako starosta nehodlám tiše sedět a vyčkávat. Povedlo se mi za pomoci náchodského starosty Jana Birkeho zajistit 5 tisíc kusů zdravotních roušek. Nepokryje to celkovou poptávku, ale alespoň něco se povedlo,“ říká Ivan Adamec, starosta města Trutnova.

Vedení města se rozhodlo roušky, které vyšly na zhruba 150.000 Kč, přerozdělit mezi organizace města, které je nutně potřebují, jako např. dobrovolní hasiči, Pečovatelská služba Trutnov či Domov pro seniory Trutnov. „Dále jsme v kontaktu s profesionálními hasiči, dopravními zdravotními službami a současně mapujeme potřebu jak velkých obchodních řetězců, tak maloobchodů, abychom věděli, zda nepotřebují roušky pro své zaměstnance. Také jsme schopni část roušek nabídnout praktickým lékařům v našem ORP,“ dodává trutnovský starosta. Roušky k potřebným lidem budou distribuovány během následujících dnů.

Autor / zdroj: Michaela Dědková

DALŠÍ ČLÁNKY

Divadlo Scéna vytváří pro vás a vaše děti pohádky on-line

Divadlo Scéna vytváří pro vás a vaše děti pohádky on-line. Když se nemůžete potkat v divadle, tak se vám divadelníci snaží přiblížit aspoň takto na dá

Ve Fakultní nemocnici Hradec Králové pomáhají personálu desítky studentů Lékařské fakulty UK v Hradci Králové

Ve Fakultní nemocnici Hradec Králové pomáhají v souvislosti s epidemií COVID-19 personálu již více než tři desítky studentů Lékařské fakulty Univerzit

Nový Bydžov a Prasek spojí cyklostezka za více než 14 milionů

Stavební firma SOVIS CZ a.s. pracuje na dlouho připravované stezce pro pěší a cyklisty, která spojí obce Nový Bydžov a Prasek.

DNES SE STALO

SPORT29. března 1896

na Císařské louce se uskutečnilo poprvé pražské derby Sparta–Slavia. Sparta zvítězila 1:0.

DOPRAVA29. března 1934

byl zahájen provoz elektrické tramvaje na Vítkovické závodní dráze. V souvislosti s tímto byl ukončen provoz osobní dopravy parní trakcí.

ZDRAVÍ29. března 2006

v České republice byl zaznamenán první výskyt tzv. ptačí chřipky. Labuť s tímto onemocněním zjistili veterinární lékaři v Hluboké nad Vltavou.

POZVÁNKA OBRAZEM