VOLNÝ ČAS / Akce pro děti

Dárek ke dni dětí: Nová medlovská stezka vedoucí k pokladu připomíná místní pověsti
Dárek ke dni dětí: Nová medlovská stezka vedoucí k pokladu připomíná místní pověsti. 
Autor / zdroj foto: Lenka Mašová

Bystřice nad Pernštejnem

Místní pověsti připomíná nová zážitková stezka pro děti s názvem Okolo Medlova za stříbrnými zvony, kterou v neděli 2. června ve 13 hodin otevřou u Hotelu Medlov na území destinační společnosti Koruna Vysočiny. Osmikilometrovou trasu s jedenácti zastaveními inspirovanou příběhem pasáčka, který pátrá po ztracených stříbrných zvonech, aby jejich prodejem získal peníze na léky pro svoji nemocnou babičku, provází hledání krabiček s úkoly.

Ty jsou ukryty v přírodě kolem Medlovského rybníka a Pasecké skály a na konci cesty bude úsilí hledačů odměněno objevem pokladu. V provozu bude stezka podle počasí minimálně do konce září, možná o něco déle, poté ji čeká zazimování.

„Herní karty se soutěžními úkoly rozdělenými podle věku dětí včetně plánu stanovišť jsme si nechali vyrobit společností Albi v rámci jejich projektu Kvídovy cesty za pokladem. Zatím budou i s herním plánem za zvýhodněnou cenu 224 korun ke koupi v recepci Hotelu Medlov, ale postupně bychom je rádi nabízeli i prostřednictvím okolních turistických informačních center,“ uvedla spolumajitelka Hotelu Medlov Klára Piskořová.

Lidé, kteří se zúčastní slavnostního nedělního zahájení provozu stezky, získají herní kartu včetně plánu cesty k pokladu pro jednu rodinu zdarma. Start bude současně spojený s doprovodným programem, takže děti se mohou těšit i na rukodělné dílničky, malování henou či skřítka Medlovníčka, ale rovněž na hejkala, divoženky, víly i pána Žďárských vrchů, kteří se objeví na jednotlivých stanovištích.

„Při zahájení provozu projdeme s lidmi polovinu trasy směrem k Pasecké skále, takže poklad tentokrát nebude až na závěrečném jedenáctém stanovišti, ale už na šestém. Zbývající část stezky pak lidé mohou absolvovat sami. Předpokládáme, že rodiče s menšími dětmi si trasu rozdělí a projdou ji třeba ve dvou dnech,“ upřesnila produkční hotelu Jana Kakačová.

Děti už od posledního květnového víkendu mohou přímo u hotelu navštívit ještě „malou“ stezku. Její délka je jen asi 700 metrů a zahrnuje deset stanovišť. Jmenuje se Pohádková stezka skřítka Ostružinky a inspirací k jejímu vzniku se stala kniha Skřítek Ostružinka autorky Lenky Junové z roku 2023, kterou ilustracemi doplnila Jana Smetanová z Radešínské Svratky. Ta rovněž výtvarně vyzdobila jednotlivá stanoviště stezky. „Herní plán je zdarma k dostání v recepci hotelu, kde hráči rovněž získají potřebné informace. A až děti trasu projdou, v recepci obdrží malou sladkou odměnu,“ doplnila Jana Kakačová s tím, že kromě stezky si děti v areálu mohou vyzkoušet i nový lanový park s překážkami umístěnými mezi stromy.

Autor / zdroj: Lenka Mašová

Partneři

Aguglia
Aktivní dítě
Maminčino koření
IP Polná
WWW design
trendhim.cz
Vitakraft
Koyo Bearings Česká republika s.r.o.