KULTURA / Výstavy

Datum konání: 27. 3. 2020 - 5. 4. 2020

Lovci, sběrači, nástroje, jeskynní malby, lov mamuta, založení ohně... Vydejte se zpátky časem do doby kamenné

HRADEC KRÁLOVÉ

Pamatujete na loňskou výstavu Moje tělo? Líbila se vám? Nyní mají pořadatelé pro vás její volné pokračování! Tentokrát se vypravíte za poznáním do pravěku.

Lovci, sběrači, nástroje, jeskynní malby, lov mamuta, založení ohně... Vydejte se zpátky časem do doby kamenné. Originální interaktivní výstava s názvem Zažij dobu kamennou startuje 27. března!

OC Futurum v Hradci Králové bude první zastávkou výstavy v Čechách a teprve druhou v ČR. I tentokrát budou exkurze probíhat formou komentovaných prohlídek vhodných pro děti od 3 do 10 let.

Dopolední program bude ve všední dny věnovaný mateřským a základním školám, odpolední rodinám nebo zájmovým skupinám. Výpravy s malými antropology a antropoložkami budou začínat vždy v celou, a to ve všední dny mezi 8:00 a 18:00, o víkendu od 10:00 do 18:00. Každý účastník a účastnice si vedle spousty nových poznatků odnese i diplom a fotku z pravěkého fotokoutku.

Výstava Zažij dobu kamennou je v OC Futurum v Hradci Králové k vidění od 27. března do 5. dubna.

Autor / zdroj: -red-
Popis: Plakát k výstavě.
Plakát k výstavě.
Autor / zdroj: archiv pořadatelů

DALŠÍ ČLÁNKY

Divadlo Scéna vytváří pro vás a vaše děti pohádky on-line

Divadlo Scéna vytváří pro vás a vaše děti pohádky on-line. Když se nemůžete potkat v divadle, tak se vám divadelníci snaží přiblížit aspoň takto na dá

Ve Fakultní nemocnici Hradec Králové pomáhají personálu desítky studentů Lékařské fakulty UK v Hradci Králové

Ve Fakultní nemocnici Hradec Králové pomáhají v souvislosti s epidemií COVID-19 personálu již více než tři desítky studentů Lékařské fakulty Univerzit

Nový Bydžov a Prasek spojí cyklostezka za více než 14 milionů

Stavební firma SOVIS CZ a.s. pracuje na dlouho připravované stezce pro pěší a cyklisty, která spojí obce Nový Bydžov a Prasek.

DNES SE STALO

SPORT29. března 1896

na Císařské louce se uskutečnilo poprvé pražské derby Sparta–Slavia. Sparta zvítězila 1:0.

DOPRAVA29. března 1934

byl zahájen provoz elektrické tramvaje na Vítkovické závodní dráze. V souvislosti s tímto byl ukončen provoz osobní dopravy parní trakcí.

ZDRAVÍ29. března 2006

v České republice byl zaznamenán první výskyt tzv. ptačí chřipky. Labuť s tímto onemocněním zjistili veterinární lékaři v Hluboké nad Vltavou.

POZVÁNKA OBRAZEM