AKTUÁLNĚ / Aktuálně

Technické služby jsou připraveny na zimní sezónu
 
Autor / zdroj foto: Kateřina Rohlíčková

Hradec Králové

Technické služby Hradec Králové dokončily přípravu na nadcházející zimní sezónu, během které se budou starat o údržbu místních komunikací, cyklostezek, chodníků a autobusových zastávek. K tomu jim pomůže několik speciálních vozidel pro zimní údržbu. Připravená mají také nákladní vozidla, techniku s pluhy i menší bagr pro případ sněhové kalamity.

V zimním období udržují pracovníci technických služeb v Hradci Králové celkem 105 kilometrů vozovek - místních komunikací - a více než 340 kilometrů chodníků a cyklostezek. Údržbu vozovek zajišťují pomocí pěti sypačů, na chodníky je připraveno 25 menších vozidel. „Kromě této oblasti se také staráme o přechody pro chodce a zastávky MHD, práci zde ručně provádějí naši zaměstnanci. Pro letošní rok jsme pořídili nový traktor, obměnili jsme dvě sypací nástavby na vozidla a jeden chodníkový stroj,“ uvádí ředitel Technických služeb Hradec Králové Tomáš Pospíšil.

Pracovníci technických služeb také po městě rozmístili 222 beden s posypem na sníh a kluzký povrch, které mohou využívat i obyvatelé města. Další posypový materiál pak bylo třeba dokoupit. „Na skladě máme zásoby posypové soli určené na údržbu vozovek v celkovém množství 1480 tun. Je to přibližně stejné množství, jaké jsme měli na předešlou zimu. Nakonec jsme využili jen jednu třetinu materiálu, tudíž jsme letos v létě dokupovali zhruba 500 tun. Na chodníky máme ve skladech ještě 270 tun směsi tříděného písku a soli, který se v průběhu zimy může doplňovat“ dodává ředitel Pospíšil.

Technické služby jsou na letošní zimu připravené, a to i v případě silnější zimy. Pro údržbu vozovek je navíc sjednáno využití až deseti nakladačů a dvanácti nákladních vozidel pro odvoz sněhu na určená místa. „V případě prudké zimy jsme schopni na situaci reagovat i s vlastní technikou, připraveno máme osm traktorů s pluhy, tři malotraktory, dále čtyři nakladače a malý bagr,“ říká ředitel Pospíšil.

Pokud bude letošní zima podobná té předešlé, počítají technické služby s výdaji zhruba 11 milionů korun.

Autor / zdroj: Kateřina Rohlíčková

Partneři

Aguglia
Aktivní dítě
Maminčino koření
IP Polná
WWW design
trendhim.cz
Vitakraft
Koyo Bearings Česká republika s.r.o.