Zpravodajství

Šestý ročník hokejového derby mezi východočeskými univerzitami se odehraje v Hradci Králové
Hradec Králové / Pardubice
Již pošesté mají fanoušci a fanynky (nejen) univerzitního hokeje možnost podpořit výběry z Univerzity Hradec Králové (UHK) a Univerzity Pardubice (UPCE), a to u příležitosti tradičního derby obou východočeských univerzit. To se uskuteční v úterý 4. dubna od 18:00 v ČPP Aréně v Hradci Králové.
Hradec hledá nového provozovatele útulku pro zvířata
Hradec Králové
Město Hradec Králové vypisuje výběrové řízení na provozovatele útulku pro opuštěná zvířata, který je určen především pro psy a kočky. Útulek provozovaly Technické služby Hradec Králové, nyní se město rozhodlo správu tohoto zařízení svěřit externímu dodavateli.
Přijímací řízení na SŠ: školy praskají ve švech. Druhé kolo vypíše minimum škol
Na střední školy míří jeden z nejsilnějších ročníků posledních let. Základní školy letos opustí o 107 tisíc deváťáků. Tisíce dětí se na vysněnou školu letos nedostanou.
Hradec Králové nakoupí další nádoby na gastroodpad
Hradec Králové
Od ledna si mohou občané Hradce Králové vyzvedávat speciální nádoby na sběr gastroodpadu do domácností. S ohledem na velký zájem veřejnosti o tuto službu se město chystá dokoupit dalších zhruba tři tisíce kusů.
Po Hradci jezdí deset nových autobusů MHD
Hradec Králové
Hradeckou flotilu MHD doplnilo během letošní zimy deset nových autobusů, které již v posledních dnech mohou cestující vídat přímo v provozu.
Poškozené stromy před hradeckým muzeem nahradí letos nové
Hradec Králové
Ke konci února bude před Muzeem východních Čech pokáceno celkem pět vysokých vzrostlých smrků a tři malé, a to především s ohledem na jejich špatný zdravotní stav. V listopadu je pak nahradí nová výsadba.
Hradecké žalobě na NSA soud vyhověl, případ se vrací na začátek
Hradec Králové
V dubnu loňského roku obdrželo město Hradec Králové usnesení Národní sportovní agentury (NSA) o zastavení řízení ohledně dotace na multifunkční fotbalový stadion. S výtkami a závěrem město nesouhlasilo, proto se rozhodlo během května na NSA podat správní žalobu. V minulém týdnu Městský soud v Praze rozhodl a vyhověl návrhu města.
Univerzita Hradec Králové po dvou letech otevírá dveře uchazečům o studium
Hradec Králové
Po dvou letech, kdy se Univerzita Hradec Králové kvůli pandemii covid-19 prezentovala uchazečům a uchazečkám o studium výhradně online, se vrací k tradici standardních dnů otevřených dveří.
Nestíháte přijet včas k volbám? O voličský průkaz pro první kolo můžete online žádat do 6. ledna
Plánujete při lednových volbách prezidenta republiky volit mimo své trvalé bydliště? Jde to s pomocí voličského průkazu. Ten teď získáte jednodušeji než dřív.
Hasiči radí: Vánoční desatero aneb Jak se vyvarovat požáru
Sváteční týden začal a s ním spousta shonu, ale také příjemných vánočních aktivit, jako je zdobení vánočního stromečku, zapalování prskavek nebo svíček.

Reklama

Aktivní Dítě

Předpověď počasí

Dlouhodobá předpověď počasí

Dnes se stalo

Sport

29. března 1896

se na Císařské louce uskutečnilo poprvé pražské derby Sparta–Slavia. Sparta zvítězila 1:0.

Zdravotnictví

29. března 2006

byl v České republice zaznamenán první výskyt tzv. ptačí chřipky. Labuť s tímto onemocněním zjistili veterinární lékaři v Hluboké nad Vltavou.