Zpravodajství

Zachrání i půlkilová miminka - Neonatologie slaví světový den
Každý rok spatří světlo světa 15 milionů předčasně narozených dětí, až 8500 z nich se narodí v České republice. Pro jejich spokojenost a zdravý vývoj je zcela zásadní blízkost a dotek rodičů.
Vánoční Hradec se rozsvítí první adventní neděli
Hradec Králové
Hradec Králové už má vybrané vánoční stromy, opět budou ve městě dva, a to na Velkém náměstí a na Masarykově náměstí. Jedná se o smrky ztepilé, které Technické služby Hradec Králové dopraví na místo během úterý 22. listopadu. Slavnostní rozsvícení vánočního stromu s kulturním programem se pak uskuteční první adventní neděli 27. listopadu na Velkém náměstí.
Křídla sokolů posílí basketbalová hvězda Lamb Autrey
Hradec Králové
Novou akvizicí hradeckých basketbalistů je texaský rodák Lamb Autrey. Ten posílil hradecký klub z důvodů neúspěšného startu do nové sezony a také kvůli velké marodce.
Logická olympiáda 2022: vítězi krajského kola v Královéhradeckém kraji jsou Petr, Antonín a Vít
Královehradecký kraj
V pátek 4. listopadu 2022 proběhlo v Hradci Králové krajské kolo 15. ročníku Logické olympiády pořádané Mensou ČR. Ve třech kategoriích se utkalo celkem 163 soutěžících, kteří obstáli v základním kole s účastí 3 664 dětí a mladých lidí z celého Královéhradeckého kraje.
Technické služby jsou připraveny na zimní sezónu
Hradec Králové
Technické služby Hradec Králové dokončily přípravu na nadcházející zimní sezónu, během které se budou starat o údržbu místních komunikací, cyklostezek, chodníků a autobusových zastávek. K tomu jim pomůže několik speciálních vozidel pro zimní údržbu. Připravená mají také nákladní vozidla, techniku s pluhy i menší bagr pro případ sněhové kalamity.
Lidl opět podpoří těžce nemocné děti. Začíná 12. ročník sbírky Srdce dětem
Ve všech prodejnách Lidl začal už 12. ročník jedné z největších veřejných sbírek Srdce dětem. Sbírka potrvá až do neděle 13. listopadu a jejím hlavním cílem je pomoci těžce nemocným dětem a jejich rodinám.
Zahraniční dopravní experti podpořili český návrh řidičáku na zkoušku a možnost pro mladé řidiče, řídit od 17 let s doprovodem
Řidičský průkaz na zkoušku pro začínající řidiče, řízení s doprovodem od 17 let, preventivní kampaně cílené především na mladé muže a důraz na rozpoznání rizika a řešení krizových situací v autoškole jsou opatření, která mají pozitivní efekt na snížení nehodovosti začínajících řidičů.
Houbařením za čistší přírodu: Češi v lese hledají i nepořádek
Češi jsou vášniví houbaři a naše posedlost sběrem hub nepřestává udivovat především zahraniční návštěvníky. Spolu s tím, jak roste množství hříbků, které každoročně přineseme domů, se ale zlepšuje i náš přístup k nepořádku v lese.
Usměvavá srdíčka opět zaplaví ulice českých a moravských měst. Začínají podzimní Srdíčkové dny
Již v pondělí 19. září vyjdou do ulic studenti středních škol a odborných učilišť, aby po celý týden kolemjdoucím nabízeli sbírkové předměty na pomoc rodinám s vážně nemocnými dětmi. Obecně prospěšná organizace Život dětem totiž startuje 22. ročník tradičních Srdíčkových dnů na pomoc rodinám s vážně nemocnými dětmi.
Přeměna křižovatky Fortna jde podle plánu, od září se na trasu vrací linky MHD
Hradec Králové
Na přelomu března a dubna byla zahájena rekonstrukce přestupního terminálu a křižovatky Fortna pod schodištěm Bono publico v centru Hradce Králové.

Reklama

Předpověď počasí

Dlouhodobá předpověď počasí

Dnes se stalo

OBJEVY

29. listopadu 1929

přeletěl americký admirál Richard Evelyn Byrd jako první člověk jižní pól.

VYNÁLEZY

29. listopadu 1877

poprvé představil Thomas Alva Edison svůj fonograf na veřejnosti.

HISTORIE

29. listopadu 1378

se po smrti krále Karla IV. ujímá vlády nad Českými zeměmi Václav IV.