AKTUÁLNĚ / Zdravotnictví

Popis: Ilustrační foto.
Ilustrační foto.
Autor / zdroj: isifa/thinkstock.com
31.1.2020

Fakultní nemocnice Hradec Králové omezila návštěvy na některých pracovištích

HRADEC KRÁLOVÉ

Fakultní nemocnice Hradec Králové kvůli vzrůstajícímu počtu případů akutních respiračních onemocnění od 31. ledna 2020 omezila návštěvy pacientů na vybraných klinikách a odděleních.

Důvodem částečného zákazu návštěv je ochrana hospitalizovaných pacientů před možnou nákazou akutními respiračními onemocněními a chřipkou. Ta by mohla výrazně zhoršit zdravotní stav pacientů. Opatření bude platné do odvolání.

Úplný zákaz návštěv bude na celé 4. interní klinice, Plicní klinice a Klinice infekčních nemocí FN HK a také na 3. interní klinice – odděleních A, JIP A + B a na odděleních s hospitalizovanými novorozenci Porodnicko gynekologické kliniky FN HK.

Na odděleních, kde neplatí tento zákaz, musejí návštěvy k pacientům přistupovat pouze v ústence, kterou si ponechají po celou dobu své návštěvy. Ošetřující lékař může také s ohledem na zdravotní stav pacienta dobu návštěvy individuálně zkrátit či nepovolit.

Autor / zdroj: Jakub Sochor

DALŠÍ ČLÁNKY

Miliontý návštěvník na Flošně je očekáván v nejbližších dnech

Koupaliště Flošna je v provozu jedenáctou letní sezónu. Do miliontého návštěvníka chybí už jen přibližně 11 tisíc lidí.

Zapečená cuketa

Jednoduché zapečené jídlo, které může být skvělou krémovou přílohou plnou chuti, aniž by bylo příliš tučné. Pro lehkou večeři podáváme se salátem.

V Hradci začal příjem žádostí o městskou finanční pomoc podnikatelům

Drobní hradečtí podnikatelé již mohou na magistrát města odesílat žádosti o městskou finanční pomoc do výše až 25 tisíc korun.

DNES SE STALO

POZVÁNKA OBRAZEM