AKTUÁLNĚ / Vzdělávání a školy

Další etapa stavebních úprav a modernizace hradecké ZUŠ Střezina začne na jaře
Ilustrační foto. 
Autor / zdroj foto: Pixabay

Hradec Králové

Město Hradec Králové pokračuje ve šňůře komplexních stavebních úprav jedné z největších uměleckých škol v republice ZUŠ Střezina na Slezském Předměstí. Na jaře by měla být zahájena druhá etapa, která spočívá v rekonstrukci zázemí vedení školy a pavilonů klasické a moderní hudby. Spolu s tím bude také upraveno okolí školy včetně prostor vnitřního areálu školy. Stavební práce budou rozděleny do tří hlavních fází a trvat by měly přibližně po dobu 3,5 let.

„Můžeme úspěšně navázat na první etapu, při níž byl zrekonstruován taneční a výtvarný pavilon a vybudována nová spojovací chodba. Na jaře chceme zahájit etapu druhou, kterou je opět třeba rozfázovat tak, aby škola mohla stále plynule fungovat a zásahy do výuky byly minimální,“ uvádí primátorka města Hradce Králové Pavlína Springerová. Vítězem výběrového řízení pro druhou etapu rekonstrukcí se stala společnost STAKO s nabídkovou cenou 137 milionů korun bez DPH. Výsledek již na svém zasedání schválili i hradečtí zastupitelé. S vysoutěženou firmou by tak město mohlo podepsat smlouvu v nejbližších dnech.

„Stavební práce budou zahájeny v objektu s hlavním vstupem. Poté se řemeslníci přesunou do pavilonů nejprve moderní a poté klasické hudby. Součástí stavby je také modernizace infrastruktury a zlepšení prostředí nejen uvnitř jednotlivých objektů. V poslední fázi proto dojde na dílčí venkovní úpravy, zejména pak v prostorách vnitřního areálu školy,“ popisuje náměstek primátorky pro oblast investic Lukáš Řádek. Součástí těchto prací bude i nové oplocení, dopravní řešení areálu, zahradní architektura, areálové kanalizace, rozvody silnoproudu a venkovní osvětlení.

Veškeré práce v rámci druhé etapy by měly být hotové ke konci roku 2027. Město také v budoucnu plánuje navázat ještě třetí etapou, která počítá s výstavbou nového koncertního pavilonu a přilehlého parkoviště.

Autor / zdroj: Kateřina Rohlíčková

Partneři

Aguglia
Aktivní dítě
Maminčino koření
IP Polná
WWW design
trendhim.cz
Vitakraft
Koyo Bearings Česká republika s.r.o.