VOLNÝ ČAS / Bazény, koupaliště

Odstávka uzavře padesátimetrový krytý plavecký bazén
Ilustrační foto. 
Autor / zdroj foto: Pixabay

Hradec Králové

Od pondělí 8. července bude pro veřejnost uzavřen padesátimetrový krytý plavecký bazén na Eliščině nábřeží. Začne totiž pravidelná letní provozně-technologická odstávka, která letos potrvá téměř šest týdnů. S opětovným zahájením provozu provozovatel počítá 14. srpna.

Správa nemovitostí, která bazén provozuje, naplánovala na letošní rok několik velkých oprav, které nelze provést za běžného provozu. Z těch největších a dlouhodobě plánovaných jde o pořízení nových výměníků na ohřev teplé vody nebo kompletní výměnu šikmé prosklené stěny nad galerií bazénu či výměnu bazénové filtrace v dětském bazénku. Nové budou i generátory páry v parních kabinách. Celková hodnota všech prací provedených během odstávky dosáhne téměř 7 milionů korun bez DPH. Během odstávky bazénu je možné se koupat v aquacentru v městských lázních a nebo na Flošně.

Jelikož návštěvníci Slunné loučky nemohou využít v době odstávky padesátimetrového bazén ani občerstvení na terase, rozhodla Správa nemovitostí, že loučka bude pro návštěvníky letos zdarma. V době odstávky bazénu bude loučka otevřena denně od 10 do 18 hodin.

O letních prázdninách se mění otevírací doby některých zařízení. Například padesátimetrový krytý bazén bude otevřen v pondělí a v pátek od šesti, v ostatních pracovních dnech od osmi a o víkendech a svátcích od 10 hodin. Zavírá se denně ve 20 hodin. Slunná loučka sousedící s krytým bazénem bude v průběhu letních prázdnin přístupná v pracovních dnech od 9 a o víkendech a svátcích od 10 hodin, zavírá se v 19.30 hodin. Aquacentrum je otevřeno po celé prázdniny, každý den od 10 hodin, ve všední dny do 21 a o víkendech a svátcích do 20 hodin. SAUNA & SPA zóna je během letních prázdnin otevřena až od 11 hodin a je pro všechny návštěvníky aquacentra zdarma. Oblíbená akce nazvaná Každý pátek od 14 hodin děti do 15 let za polovinu pokračuje i o prázdninách. Odstávka aquacentra je naplánována až na září.

Autor / zdroj: Kateřina Rohlíčková

Partneři

Aguglia
Aktivní dítě
Maminčino koření
IP Polná
WWW design
trendhim.cz
Vitakraft
Koyo Bearings Česká republika s.r.o.